[wp-story]

Lajme

Drejtori i Agjencisë kundër Korrupsionit, Shaip Havolli infektohet me koronavirus

Drejtori i Agjencisë kundër Korrupsionit, Shaip Havolli infektohet me koronavirus
14:47 | 16 Nëntor 2020

Drejtori i Agjencisë kundër Korrupsionit Shaip Havolli, ka rezultuar pozitiv me COVID-19, shkruan Gazeta Blic.Lajmin e ka bërë të ditur Zyra për Informim e AKK-së.

Në njoftimin e tyre thuhet se Havolli është vetë izoluar, sipas rekomandimeve të dhëna nga IKSHPK.

Kohëve të fundit ka pasur shtim të rasteve pozitive me COVID-19.Numri total i rasteve pozitive deri më tani është 29.117 raste nga 118.946 persona të dyshimtë dhe 822 viktima.Shtimi i rasteve me koronavirus, ka shtyrë institucionet vendore që të ndërmarrin vendim për shtrëngimin e masave.

Tashmë kanë hyrë në fuqi masat e reja, në të gjithë Kosovën.

Super zbritje në “Petrol Company”

Të tjera