×
 • Sport
 • Sport

  Dortmundi merr rezultat pozitiv në Holandë, shpreson ta eliminojë PSV-në në Gjermani

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  PSV Eindhoven dhe Borussia Dortmundi kanë barazuar 1-1 në ndeshjen e parë në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

  Ishin mysafirët që dominuan në pjesën e parë, me çka edhe shënuan golin e epërsisë

  Ishte minuta e 24-të e takimit kur Marcel Sabitzer asistoi te Donyell Malen, që realizoi për 1-0.

  Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa edhe në të dytën pati një gol.

  PSV ishte tejet me fat në këtë takim, pasi fitoi një penallti në minutën e 56-të.

  Luuk de Jong u tregua i saktë nga pika e bardhë, duke barazuar shifrat në 1-1.

  Ky rezultat shkon në favor të Dortmundit, duke ditur se në ndeshjen e dytë janë vendas dhe do të shpresojnë të kalojnë në çerekfinale nga Signal Iduna Park. /Telegrafi/

  NimiTV ofron 30% zbritje për Black Friday
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.