[wp-story]

Lajme

Djali i Haxhi Shalës e arsyeton emërimin si konsull, mohon të ketë ndikuar babai i tij

Djali i Haxhi Shalës e arsyeton emërimin si konsull, mohon të ketë ndikuar babai i tij
13:46 | 25 Nëntor 2020

Konsulli i përgjithshëm në Pragë të Çekisë, Flakron Shala, ka reaguar për përzgjedhjen e tij në këtë post diplomatik.

Ai përmes një postimi ka thënë se emërimi i tij në këtë pozitë është bërë për shkak të përvojës që ka.

I biri i deputetit Haxhi Shala ka mohuar që babai i tij të ketë pasur gisht në këtë punë.

“Prindi im Haxhi Shala, si një deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës nuk ka as më shumë e as më pak autoritet ligjor e politik se deputetët tjerë- pra deputeti nuk ka kompetencë të emëroj apo shkarkoj zyrtarët e MPJ-së dhe as Konsujt e Përgjitḧshëm”, tha ai.

Postimi i plotë:

Të nderuar miq, shoqeri civile dhe media të Republikës së Kosovës! Meqenëse së fundmi disa media e portale…

Posted by Flakron Shala on Wednesday, November 25, 2020

 

“Petrol Company” ul çmimet për 15 %. Ja sa kushton një litër naftë

Të tjera