×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Disa persona të therur dhe një i plagosur në një qendër tregtare në Sydney

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Një burrë u qëllua në një qendër tregtare në Sydney të shtunën pas raportimeve për disa njerëz të therur me thikë, tha policia në qytet.

  Shërbimet e urgjencës u thirrën në Westfield Bondi Junction pas raportimeve, tha në një deklaratë Policia e Uellsit të Ri Jugor.

  “Njerëzve u kërkohet të shmangin zonën”, thuhet në deklaratë. “Hetimet në lidhje me ngjarjen janë duke vazhduar dhe nuk ka detaje të tjera”, transmeton Klankosova.tv.

  Qindra njerëz u evakuuan nga qendra tregtare pas incidentit, raportoi faqja e lajmeve news.com.au.

  Transmetuesi shtetëror ABC raportoi se disa njerëz mbetën të bllokuar brenda. Dy dëshmitarë i thanë Reuters se dëgjuan të shtëna.

  One Stop Shop i Petrol Company, një market ndryshe në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Një 42-vjeçare shqiptare është arrestuar për tentativë të dyfishtë vrasjeje në Pavia të Italisë. Mediat italiane bëjnë me dije se 42-vjeçarja ka...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një postimi në rrjetet sociale tha se Shqipëria duhet që të guxojë dhe me...
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Maj 2024
  Qeveria gjermane ka njoftuar se ka dërguar një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën. “Paketa përfshin 8,500 predha artilerie dhe dhjetë...
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Lajme24 Maj 2024
  Nëntogeri i FSK-së, Lulëzim Statovci, ishte sot në shkollën e mesme të mjekësisë "Dr. Ali Sokoli", i cili u shpjegoi nxënësve më...
  Lajme24 Maj 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndarë një video nga vizita që pati gjatë ditës tek familja e ish-presidentit, Ibrahim Rugova. Osmani...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.