×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Digjet një veturë me targa serbe në Leposaviq

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Në mëngjesin e sotëm një veturë me targa serbe është djegur në Leposaviq.

  Lajmin për Front Online e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë në veri, Veton Elshani.

  Ai ka treguar se, përpos veturë së djegur dëme kanë pësuar edhe dy vetura të tjera që kanë qenë afër veturës që është djegur.

  Në lidhje me rastin nuk është arrestuar ende ndonjë i dyshuar teksa është iniciuar si “Zjarrvënie”.

  “Me datën 29.02.2024 rreth orës 04:00 kemi pranuar informatë se ne Leposavic ishte duke u djegur vetura Toyota e bardhe me targa Serbe RA. Ne vendin e ngjarjes kanë dale njësiti i patrullës se bashku me zjarrfikësit te cilët kanë kryer shqimin e vendin e ngjarjes .Gjatë shqimit te vendit te ngjarjes është kuptuar se dëme të vogla materiale kishin pësuar eshe dy vetura të tjera që kishin qenë afër kësaj vetureje. Ne lidhje me rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe me udhëzimet e tij iniciohet rasti si Zjarrëvënie, ndërsa nuk kemi të arrestuar dhe nuk kemi ndonjë motiv për momentin.”, tha Elshani./Front Online

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme19 Prill 2024
  Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter, Stano, tha për Radion Evropa e Lirë të premten se ngjarjet e fundit, që kanë të bëjnë...
  Lajme19 Prill 2024
  Përfaqësuesi special i BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, ka thënë se në shoqëritë e Kosovës dhe të Serbisë...
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.