×
 • Lajme
 • Lajme

  Deputetja shqiptare në Kroaci komenton raportimet për ambasadorin Martin Berishaj

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Kandidatja shqiptare për deputete në parlamentin kroat, Emina Lekaj Perlaskaj, është pyetur për raportimet që lidhen me aferën korruptive të ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

  Në përgjigjen e saj, Lekaj-Perlaskaj ka thënë se i takon institucioneve të drejtësisë të merren me këto raportime, por se ka vlerësim maksimal për punën e Berishajt.

  “Imazhi i tij nuk ka ndryshu në Kroaci, sa i përket qeverisë kroate dhe korit diplomatik, ndoshta privat dëgjoj thashetheme, por nuk jam tip që merrem me këto, ma shumë për shkak të profesionit them, le drejtësia të merret me ato punë”, tha kandidatja për deputete në parlamentin kroat, Emina Lekaj.

  Sipas saj është lehtë të gjykohet dikush para se të merret një vendim nga institucioni i cili është kompetent/Express/

  Për Stresin, Xhuli është spiune (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Irani ka kërcënuar çdo vend i cili i mundëson Izraelit që përmes hapësirës së tyre ajore të kryejnë sulme ndaj Iranit. Paralajmërimi...
  Lajme13 Prill 2024
  Ish- kryeinspektori AKI-së, Burim Ramadani menjëherë pas nisjes së dronëve iranian drejt Izraelit u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që gjenden...
  Lajme13 Prill 2024
  Irani ka nisi një sulm ndaj Izraelit, duke i përdorur dhjetëra dronë, raporton Front Online. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.