×
 • Lajme
 • Lajme

  Deda: Kurti e Osmani do të duhej t’ua shtrinin dorën opozitës që të arrihej një lloj dakordimi me Serbinë

  FrontOnline
  06 Dhjetor 2023

  Ish-deputeti Ilir Deda ka folur për politikën kosovare në këto katër vjet, duke e konsideruar 14 shkurtin e vitit 2021 një datë që e simbolizon transformimin e lidershipit politik.

  “Lumir Abdixhikun e kemi në LDK, Memli Krasniqin e kemi në PDK, ata janë krejt gjeneratë tjetër pa marrë parasysh aktivitetin e tyre politik. Unë kam menduar që Albini me Vjosën me 51 përqindshin e përbashkët do të hynin në një politikë më të urtë të brendshme”, ka thënë ai në KlanKosova.

  “Kur ti i ki 51 përqind nuk ke rival politik, ty të duhet opozita më e fortë, dhe se do t’ua shtrinin dorën partive politike që të mbërrihej një lloj dakordimi me Serbinë dhe përfundimin e shtetndërtimit në Kosovë edhe të dalim në një kulturë të re politike”, ka thënë Dedaj.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që s’do të kenë rrymë nesër
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Misioni i KFOR-it ka deklaruar se janë të pabaza disa deklarata në rrjete sociale në të cilat pretendohen se KFOR-i po ndalon...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbreshë Kryeziu – Hyseni, ka hedhur akuza të rënda ndaj emisarit për dialogun Kosovë – Serbi, Mirsollav Lajçak....
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, është shprehur i tronditur nga vdekja e 26 vjeçarit nga Deçani, i cili u godit për vdekje...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një këmbësor është goditur për vdekje të hënën në rrugën Agim Ramadani në Prishtinë. Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka bërë të ditur...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e kaluara janë evidentuar gjithsej 34 aksidente në trafikun rrugor. Në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Apelit ka vendosur që Enver Sekiraqa të rikthehet në arrest shtëpiak, dhe të mos qëndrojë më nën masën e paraqitjes...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.