×
 • Kronika
 • Kronika

  Deçanasit i gjenden kallash dhe fishekë në shtëpi

  FrontOnline
  18 Nëntor 2021

  Gjatë kontrollit në shtëpinë e një personi të dyshuar, policia ka gjetur dhe sekuestruar një AK-47, 90 fishekë dhe një thikë.

  Rasti ka ndodhur mëngjesin e së mërkurës në fshatin Irzniq të Deçanit, ka bërë të ditur policia.
  I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

  “Fsh. Irzniq, Deçan, 17.11.2021 – 07:30. Është raportuar se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar, i janë gjetur dhe sekuestruar një AK-47 me 90 copë fishekë dhe një thikë. I njëjti është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Kronika13 Korrik 2024
  Një person është arrestuar pasi dyshohet se sot pas mesnatës e kishte dhunuar një vazjë në pyll mbi lagjen “Zatra” në qytetin...
  Kronika13 Korrik 2024
  Dy persona janë zhdukur në Prizren ditën e premte. Policia njofton se bëhet fjalë për vëlla dhe motër, të cilët janë larguar...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Kosovës, e ka përkujtuar masakrën e Poklekut. Ai tha se Serbia me projektin e saj “Paktoi”, vrau edhe foshnje të...
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.