×
 • Sport
 • Sport

  David de Gea në sytë e gjigantit evropian

  FrontOnline
  05 Dhjetor 2023

  Të martën, u raportua se Marc-Andre Ter Stegen do t’i nënshtrohet një operacioni për lëndimin që ka pësuar në shpinë që e ka ndaluar atë gjatë javëve të fundit.

  Kjo e lë Inaki Pena si portierin e vetëm të Barcelonës për të paktën dy javë, gjë që është një shqetësim i madh për Xavi Hernandez.

  Pavarësisht vështirësive të tyre financiare, skuadra katalunase mund të shikojë për të trajtuar situatën në javët e ardhshme. Një portier mund të nënshkruhet, edhe pse opsionet e tyre ka të ngjarë të kufizohen tek lojtarët aktualë të lirë.

  Kjo ende e lejon David De Gean si një opsion të mundshëm, dhe Mundo Deportivo raporton se ai dhe Sergio Asenjo mund të jenë objektiva të mundshëm për Barcelonën, nëse ata vendosin të bëjnë lëvizjen e tyre për një portier të ri pas lajmeve për operacionin e Ter Stegen.

  De Gea ka qenë pa klub që kur u largua nga Manchester United gjatë verës, dhe kërkesat e tij për paga mund të jenë drastikisht më të vogla se dikur për shkak të situatës së tij të vazhdueshme. Po kështu, Asenjo u largua nga Real Valladolid në fund të sezonit të kaluar dhe do të ishte një opsion edhe më i lirë.

  Mbetet për t’u parë nëse Barcelona vendos të shkojë për një tjetër portier. Pavarësisht mungesës së opsioneve të tyre, do të ishte një surprizë, kryesisht për shkak të vështirësive të tyre financiare. /Telegrafi/

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Sport25 Shkurt 2024
  Me tri ndeshjet e zhvilluar ditën e sotme u mbyll edhe java e 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Llapi luajti...
  Sport25 Shkurt 2024
  Derbi i javës së 22-të në Superligën e Kosovës, mes Llapit dhe Prishtinës, u mbyll baras dhe pa gola. Trajneri i Prishtinës,...
  Sport25 Shkurt 2024
  Vazhdojnë të dalin detaje të reja se çfarë do të thotë ardhja e Kylian Mbappe për një Real Madrid që tashmë e...
  Të tjera
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri...
  Vip25 Shkurt 2024
  Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca është mjaftë aktive në mediat sociale. Ajo ka befasuar ndjekësit teksa publikon një video ku...
  Vip25 Shkurt 2024
  Silvi Forte është banori më i ri i shtëpisë së Big Brother Vip, i cili u fut mbrëmjen e djeshme, së bashku...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Policia shqiptare ka arrestuar një 30-vjeçar në Kavajë, nën dyshimin se bashkë me vëllain e tij pasi e rrahën një 25-vjeçar e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.