Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Dardan Molliqaj: Jetoj nga kursimet, aktualisht nuk kam të hyra

  FrontOnline
  2 vite më parë

  “Aktualisht jemi pa të hyra. Nuk kam të hyra në këtë periudhë kur jemi duke jetuar me kursime dhe me të hyrat familjare që i ka bashkëshortja, Besa…. Nuk jam keq, unë kam pasur kursime prej pagës që kam marrë kur kam qenë Vetëvendosje dhe deputet… Por, unë kursej. Shpenzoj tepër pak. Shpenzimet e mia janë minimale. Nuk pi duhan, nuk pi kafe, shumicën e kohës nuk kam dalje”, ka deklaruar Dardan Molliqaj i pyetur për të ardhurat dhe jetesën tani si kryetar i PSD-së.

  Ai ka thënë se tani kjo parti është në fazën e strukturimit dhe organizimit dhe se do të planifikohen edhe të ardhurat, njofton 24-ore.info

  “Një vjet pasi që të përfundojë mandati i deputetit, paguan shteti dhe ne e kishim këtë deri në shtator dhe tash do të ri-organizohet çështja e financave dhe sigurisht se edhe partia do të jep kontribut”, ka thënë Molliqaj, i cili është shprehur se mbi të gjitha presin mbështetjen e atyre që besojnë në atë që kjo parti prezanton.

  Ai është shprehur se PSD tashmë ka një rrugë ndryshe dhe të re pas rezultatit të zgjedhjeve të fundit dhe se një prej problemeve është potenciali i një pushteti në ardhje, i Vetëvendosjes, ndërsa qeverinë aktuale e ka quajtur pa asnjë potencial, qeveri e arrnuar dhe e mbijetesës.

  Ai ka theksuar se një problem më i madh se korrupsioni në Kosovë është koncentrimi i kapitalit, respektivisht pabarazia.

   

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.