×
 • Lajme
 • Lajme

  Dalin para gjykatës 4 të arrestuarit për grabitjen në Suharekë

  FrontOnline
  01 Dhjetor 2023

  Në Gjykatën Themelore të Prizrenit kanë arritur, nën përcjelljen e rreptë të policisë, katër të arrestuarit që dyshohen për pjesëmarrje në grabitjen e argjendarisë në Suharekë.

  Nga gjykata deklarojnë se “kemi pranuar kërkesën për caktim të paraburgimit për 4 të pandehurit për veprat penale “grabitja dhe mbajtja në pronësi të paautorizuar të armeve”.

  Burime të Klan Kosovës bëjnë të ditur se njëri prej të arrestuarve, Bujar Basha, dje në polici nuk e ka folur asnjë fjale, pra është mbrojtur në heshtje. Nuk dihet nëse ka për t’u deklaruar në seancën fillestare për caktimin e paraburgimit.

  Për shkaqe sigurie, mediat nuk do të lejohen brenda sallës së gjyqit, madje as afër rrethojave të objektit.

  Seanca është paralajmëruar të fillojë në ora 16:00.

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Misioni i KFOR-it ka deklaruar se janë të pabaza disa deklarata në rrjete sociale në të cilat pretendohen se KFOR-i po ndalon...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbreshë Kryeziu – Hyseni, ka hedhur akuza të rënda ndaj emisarit për dialogun Kosovë – Serbi, Mirsollav Lajçak....
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, është shprehur i tronditur nga vdekja e 26 vjeçarit nga Deçani, i cili u godit për vdekje...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një këmbësor është goditur për vdekje të hënën në rrugën Agim Ramadani në Prishtinë. Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka bërë të ditur...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e kaluara janë evidentuar gjithsej 34 aksidente në trafikun rrugor. Në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Apelit ka vendosur që Enver Sekiraqa të rikthehet në arrest shtëpiak, dhe të mos qëndrojë më nën masën e paraqitjes...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Parlamenti i Hungarisë miratoi sot ofertën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO, duke pastruar pengesën e fundit për vendin për t’u...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.