Bota/Rajoni

Daçiq paralajmëron vazhdimin e fushatës për ç’njohje

Daçiq paralajmëron vazhdimin e fushatës për ç’njohje
11:04 | 27 Korrik 2020

Nëse Prishtina rinovon aplikimet për organizatat ndërkombëtare, do të vazhdojmë me aksionin e tërheqjes së njohjes dhe do të jemi edhe më të suksesshëm në këtë.

Kështu deklaroi sot shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq.

Duke folur në TV Prva, ai tha se në disa vite pune të vazhdueshme, 18 vende tërhoqën njohjen e tyre dhe se Prishtina është lënduar që numri i vendeve që e njohin atë tani në Kombet e Bashkuara nuk kalon 92 vota, transmeton Klan Kosova.

Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj

Të tjera