×
 • Lajme
 • Lajme

  Çka ndodh sot

  FrontOnline
  05 Nëntor 2019

  Bëhen homazhe te varri i aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, në njëvjetorin e vdekjes. (Zllatar, ora 09:00)

  Demokraci Plus organizon tryezën e diskutimit “Roli i Organit Shqyrtues të Prokurimit në mosefikasitet në prokurim publik”. (Qendra e konferencave “Orion”, ora 10:00)

  Instituti i Kosovës për Administratë Publike (IKAP) organizon konferencën e parë të Projektit të Partneritetit Institucional me Ministrinë Federale të Gjermanisë për Çështje Ekonomike dhe Energji (BMWi). (MAP, ish-Rilindja, ora 10:00)

  Këshilli i Studentëve të Fakultetit të Edukimit proteston për mospërfshirjen në konkurs të bursave dhe për vendimin e Senatit për afatin e nëntorit. Do të marshohet drejt MAShT-së dhe Rektoratit të UP-së. (Nisja nga Fakulteti i Edukimit, UP, ora 10:40)

  Me moton “Një popull për drejtësi!” marshohet në njëvjetorin e vdekjes së aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Dehari. (Sheshi “Skënderbeu”, ora 12:00)

  Fillon ndërtimi i objektit të ri të Administratës të Komunës së Lipjanit. (Oborri i Komunës së Lipjanit, ora 12:00)

  Universiteti “Kadri Zeka” ne Gjilan mbanë Ceremoninë e Diplomimit të Studentëve. (Palesta e Sporteve “Bshkim Selishta” në Gjilan, ora 13:00)

  Mbahet konferenca e organizuar me trupën teatrore të shfaqjes “Mosov Selim”, prodhim i Papalangki Theater Company, nga Greqia. (Teatri i AAB-së “Faruk Begolli”, ora 13:00)

  Qeveria në detyrë e Kosovës mban mbledhje. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 14:00)

  Vetëvendosje organizon aksion për dhurim vullnetar të gjakut, në njëvjetorin e vdekjes së aktivistit të saj, Astrit Dehari.  (Selia e VV-së, ora 14:00)

  Mbahet aktivitet përkujtimor te murali për Astrit Deharin në Prizren. (Te ndërtesa e Drejtorisë së Financave në Prizren, ora 14:00)

  Hapet mini-biblioteka, mundësuar nga ETEA, Kuvendi i të Rinjve të Prishtinës, Libraria “Dukagjini” dhe FIQ-i. (Parku i vjetër, lagja “Dardania”, 15:30)/Front Online/

  Gjiganti zviceran “Lika Group” synon ta zbukurojë Prishtinën (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në vizitë miqësore udhëheqësit e koalicionit VLEN të partive shqiptare në Maqedoninë Perëndimore, Bekim Qoku, Bilall...
  Lajme18 Maj 2024
  Nënsekretarja amerikane për Diplomaci Publike dhe Çështje Publike, Liz Allen, ka arritur në Kosovë. Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka njoftuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Drejtori i Inspektoratit në Prishtinë, Florian Dushi, lidhur me inspektimet e sotme në kryeqytet ka thënë se aksioni është duke u zhvilluar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.