×
 • Sport
 • Sport

  Chelsea merr një lajm të madh, katër lojtarë rikthehen në stërvitje nga lëndimet

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Chelsea ka marrë një lajm të mirë pas humbjes në finalen e Carabao Cup nga Liverpooli të dielën në mesditë.

  Romeo Lavia është rikthyer në stërvitjet e Chelseat , siç shihet edhe nga pamjet nga seanca e së hënës të publikuara në faqen zyrtare të klubit.

  Belgu mezi ka gjuajtur një top për blutë këtë sezon pasi mbërriti në Ura në gusht me një dëmtim në kyçin e këmbës.

  Mesfushori është paraqitur vetëm një herë për Chelsean deri më tani këtë sezon, duke luajtur për pak më shumë se gjysmë ore në fitoren 2-1 kundër Crystal Palace në dhjetor.

  Lavia më pas pësoi një rikthim të dëmtimit dhe që atëherë nuk ka qenë në dispozicion.

  20-vjeçari iu bashkua Chelseat-it me një transferim prej 53 milionë funte plus 5 milionë funte nga Southampton gjatë verës.

  Thiago Silva gjithashtu është rikthyer në stërvitje pasi pësoi një dëmtim në ijë në fillim të këtij muaji. Marc Cucurella , i cili iu nënshtrua një operacioni në kyçin e këmbës në dhjetor, është rikthyer në stërvitjen e ekipit gjithashtu. Benoit Badiashile gjithashtu është kthyer dhe ka stërvitur me ekipin. /Telegrafi/

   

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.