×
 • Sport
 • Sport

  Chelsea arrin marrëveshje për talentin brazilian

  FrontOnline
  18 Maj 2024

  Chelsea e ka kompletuar marrëveshjen për të transferuar talentin 17-vjeçar të Palmeiras Estevao Willian.

  “Blutë” kishin arritur marrëveshje personale me lojtarin e njohur me nofkën “Messinho”, megjithatë oferta prej 57 milionë euro ishte hedhur poshtë nga Palmeiras muajin e kaluar.

  Sidoqoftë, “Athletic” raporton se dy klubet tashmë janë pajtuar në mënyrë verbale që ta dërgojnë brazilianin në “Stamford Bridge”, kur t’i mbushë 18 vjeç më 2025.

  Chelsea do të paguajë së paku 34 milionë euro fillimisht, e pastaj 23 milionë euro që varet nga bonuset.

  Nëse arrihen bonuset, atëherë kjo do të jetë shitja më e shtrenjtë për një klub brazilian duke e tejkaluar marrëveshjen e Real Madridit për Endrick, që ishte arritur më 60 milionë euro.

  Chelsea gjithashtu ishte e interesuar për Endrick dhe e sheh Estevao si talent të ngjashëm, meqenëse qendërsulmuesi preferoi t’i bashkohet Real Madridit.

  Estevao pritet të nënshkruajë kontratë shtatëvjeçare me Chelsean, por nuk do t’iu bashkohet deri në prillin e muajit 2025.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B....
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.