Bota/Rajoni

Cedomir Jovanoviq shtrihet në spital pas simptomave të Covid-19

Cedomir Jovanoviq shtrihet në spital pas simptomave të Covid-19
12:24 | 30 Qershor 2020

Politikani serb, Cedomir Jovanoviq, është shtruar në spital, pas disa problemeve që ka pasur me mushkëritë.

Siç shkruan B92, Jovanoviq ka pneumoni dhe gjendet i shtrirë në spital që nga mbrëmja e së hënës.

Jovanoviq dyshohet se ka pasur kontakt me një person i cili ka rezultuar i infektuar me COVID-19, derisa pritet që shumë shpejtë të dalin rezultatet edhe për të.

Kontakte me persona të infektuar raportohet që kanë pasur edhe Aleksander Vucic dhe kryeministrja Ana Brnabiq.

Megjithatë nuk dihet nëse janë testuar për COVID-19.

Edoni largohet nga Big Brother VIP Kosova

Të tjera