×
 • Sport
 • Sport

  Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

  FrontOnline
  20 Maj 2024

  Barazimi i Real Madridit me rezultat 4-4 ndaj Villarrealit, e pa Carlo Ancelottin duke vendosur në fushë formacionin e dytë të ekipit, të cilët dhuruan një shfaqje fantastike, por që e njëjta nuk mund të thuhet për njërin prej yjeve të ‘Los Blancos’.

  Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Ancelotti tha se nuk ishte i shqetësuar mbi faktin se ekipi pësoi katër gola, pasi ishte një ndeshje e hapur dhe se ekipi i tij po luante futboll të buku

  Megjithatë, kjo ndeshje nuk e ka ndihmuar aspak Eder Militaon, i cili po shpresonte që me paraqitje të mirë ta fitonte fanellën e titullarit në finale të Ligës së Kampionëve, pasi u ‘shkatërrua’ në çdo duel nga Alexander Sorloth i vendasve.

  Për këtë arsye, sipas gjitha gjasave, tekniku italian do të vendosë që si partner të Antonio Rudigerit në mbrojtje, ta fusë kapitenin Nacho Fernandez.

  Nacho ka shkëlqyer me paraqitjet e tij gjatë fazave me eliminim në Ligën e Kampionëve, ku ka arritur të tregojë ndeshje të mira ndaj yjeve si Erling Haaland dhe Harry Kane.

  Nëse starton në finale, spanjolli do të ketë punë me Niclas Fullkrug, por që gjithashtu do të ketë rastin që në rast se fitojnë ndeshjen, ta ngre trofeun në qiell në cilësinë e kapitenit.

  Kjo finale me shumë mundësi do të jetë ndeshja e fundit e Nachos me fanellën e Real Madridit, andaj një fund më të mirë nuk do ta kishte paramenduar as vet ai./EO

  Artmotion dhe DigitAlb arrijnë marrëveshje të re bashkëpunimi pesëvjeçar
  Nga Rubrika
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria e nënvlerësuar përballet sot me Spanjën, një nga favoritët për të fituar Euro 2024, teksa mbetet “ambicioze” pasi kërkon të sigurojë...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria do të luajë ndeshjen e tretë dhe të fundit në grupin B të Kampionatit Europian ndaj Spanjës. Një sfidë vendimtare ku...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria sonte mund të shkruajë historinë në Euro 2024. Kuqezinjtë përballen me Spanjën në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve dhe...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, priti sot në një takim lamtumirës ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo. Në njoftimin e lëshuar...
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se nga e marta mund të ketë grevë të punëtorëve...
  Lajme24 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, rreth takimit të së enjtes të Nivelit të Lartë në Bruksel...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.