×
 • Vip
 • Vip

  Capital T feston sot ditëlindjen, kaq vjeç mbushi këngëtari

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Të lindurit në vitin e brishtë, më 29 shkurt, kanë një ditëlindje ndryshe nga kushdo tjetër. Kjo datë është vetëm një herë në katër vjet në kalendar, por për të festuar askush nuk pret katër vjet, pasi mund të zgjedhin 28 shkurtin apo 1 marsin.

  Thonë se ata që kanë lindur në këtë datë janë karakterizuar gjithmonë nga një prirje jashtëzakonisht e lartë për krijimtarinë dhe artin.

  Mes tyre është edhe Capital T. Reperi shumë i dashur nga Kosova ka lindur më 29 shkurt 1992 dhe këtë vit bën 32 vjeç.

  Nuk e dimë se kur do e festojë artisti ditëlindjen, por ju mund t’ia uroni sot, nesër ose të prisni katër vite.

  Deri tani ai nuk ka postuar ende asgjë në rrjetet sociale dhe ka mundësi që Capitali të jetë nga ata persona që e feston ditëlindjen më 1 mars.

  Personazhe të tjerë të famshëm që kanë lindur më 29 shkurt janë: Tony Robbins, Mark Foster, Usher, Ferran Torres, etj.

  Formula 1 vjen në Artmotion më "i çmendur" se kurrë
  Nga Rubrika
  Vip13 Prill 2024
  Festivali i Filmit në Kanë ka zbuluar listën e tij të shumëpritur të vitit 2024, pas suksesit të jashtëzakonshëm të edicionit të...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.