×
 • Lajme
 • Lajme

  Burimi i nxehtë i këtij fshati në Lipjan, po konsiderohet si ujë shërues

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Dukej e lënë pas dore, por tani ka marrë tjetër pamje dhe është bërë një atraksion turistik lokal.

  ‘Burimi i nxehtë’ i Baicës së Lipjanit është rregulluar dhe tash është një pishinë që po shfrytëzohet shumë nga banorët e asaj ane.

  Është rregulluar kryesisht nga një investim i banorëve, e që ka kushtuar rreth 10 mijë euro.

  Këtu së shpejti do të ketë edhe zhveshtore, asfaltim të rrugicës që të çon drejt burimit.
  Thellësia e tij shkon deri në 1 metër e 80 centimetra.

  Vizitorët e shohin si një ambient tejet të pastër dhe shërues.

  Për më shumë ndiqeni rrëfimin për këtë vend.

   

  Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka thënë se Spanja po refuzon ta njohë pavarësinë e Kosovës, duke e përmendur si...
  Lajme25 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar për rrëmbimin që kishte ndodhur në Prishtinë të enjten në mbrëmje. Sipas njoftimit, njëri është 18 vjeç me...
  Lajme25 Maj 2024
  Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje aleatëve të NATO-s që furnizojnë Ukrainën me armë për t’i dhënë fund ndalimit të përdorimit të...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...
  Lajme25 Maj 2024
  Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Kemi kaluar shifrën prej 1.5 milion Dje në Kosovë ka përfunduar procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.