×
 • Lajme
 • Lajme

  Bulliqi kujton Agim Kikajn: Ishte një veprimtar i dalluar i Kosovës

  FrontOnline
  18 Maj 2024

  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka kujtuar në përvjetorin e shtatë të vdekjes, ish-kryetarin e kësaj komune, Agim Kikaj.

  Në një postim në Facebook, Bulliqi shrehet se ish-deputeti i Kuvendit ishte një veprimtar i dalluar i Kosovës, intelektual dhe vizionar në jetën politike.

  “Në përvjetorin e shtatë të vdekjes, kujtojmë me respekt ish-kryetarin e Podujevës dhe ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës, Agim Kikaj.  Agimi ishte veprimtar i dalluar i Kosovës, intelektual dhe vizionar në jetën politike, si dhe një person me vlera të larta humane në përditshmëri”, ka shkruar Bulliqi.

  “Kujtimi për të është i përjetshëm!  Lavdi e nderime jetës dhe kontributit të çmuar të tij!”.

   

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Lajme14 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara kanë vendosur të vazhdojnë “emergjencën kombëtare” për Ballkanin Perëndimor. Vendimi është nënshkruar nga presidenti Joe Biden, ndërsa arsyetimi i...
  Lajme14 Qershor 2024
  Me rastin e organizimit të Kampionatit Ballkanik të Shahut dhe Turneut Ndërkombëtar të Shahut “Prishtina Open”, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin...
  Lajme14 Qershor 2024
  Biznesmeni i njohur kosovar, Ramiz Kelmendi, ka vizituar liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) që po mbahen në Hagë, Në një...
  Të tjera
  Sport14 Qershor 2024
  Ndeshja hapëse e Euro 2024, zhvillohet me Gjermanisë nikoqire dhe Skocisë, në kuadër të Grupit A. Gjermania është kualifikuar direkt si vendi...
  Lajme14 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka thënë se të premten ka konfiskuar sasi të konsiderueshme të armatimit në pjesën veriore të vendit. Nga armatimi...
  Lajme14 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në promovimin e librit “Lufta e Kosovës 1997-1999: Një bibliografi e përzgjedhur”, të autorëve...
  Lajme14 Qershor 2024
  Ish-gjykatësi në Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerësoi se lidhur me njohjen e pavarësisë së Kosovës nga ana e Serbisë, janë fillimisht disa procese...
  Lajme14 Qershor 2024
  Gjykata e Qarkut të Badenit në Zvicër ka vendosur që të dënojë me 17 vjet burg vrasësin e Shqiponja Isufit. I dyshuari...
  Lajme14 Qershor 2024
  Në Lucern të Zvicrës, këtë fundjavë do të mbahet Samiti i Paqës për Ukrainën. Në mesin e shumë shteteve pjesëmarrëse në këtë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.