×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Britani, hapen “ura ajrore” për në destinacionet evropiane

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Britania e Madhe planifikon të hapë ”ura ajrore” që lejojnë udhëtimin pa karantinë në destinacionet kryesore europiane, pas lehtësimit të kufizimeve nga koronavirusi.

  “Italia, Spanja, Gjermania, Austria, Turqia, Greqia, Franca, Belgjika, Holanda, Portugalia, Gjibraltari dhe Bermuda pritet të jenë në një listë të kombeve të ‘urës ajrore’ që do të shpallet të hënën”, raportoi “Daily Telegraph”.

  Këshilltari i qeverisë për udhëtimet, Paul Charles, i cili ka udhëhequr një fushatë kundër vendosjes së karantinës për shumicën e mbërritjeve në vend që nga 8 qershori, tha se priste që destinacionet me kohë të shkurtër të mbizotërojnë në listë.

  Charles përmendi Francën, Italinë, Spanjën, Belgjikën, Irlandën, Holandën, Greqinë dhe Gjibraltarin si destinacione të pritshme të ”urës ajrore”.

  Ministri grek i Turizmit, Haris Theoharis njoftoi se dëshironte që turistët britanikë të rifillonin të vizitonin Greqinë pas hapjes për turistët europianë, nga 1 korriku.

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.6 Rihter tronditi Turqinë pasditen e së martës. Sipas informacioneve të fundit të publikuara nga AFAD, tërmeti ndodh...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Komisioneri Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi tha sot pas takimit me presidentin malazez, Jakov Milatoviq se Mali i Zi është vendi kandidat...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia malazeze, ka arrestuar të dyshuarin për vrasjen e Edmond Mustafës në Tivar, mëngjesin e sotëm. Siç bëjnë me dije mediat vendase,...
  Të tjera
  Ekonomi27 Shkurt 2024
  Kosova dhe Serbia sot kanë zhvilluar një takim në Bruksel. Të dyja palët i ka mbledhur i dërguari i BE-së për dialogun,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel ka përfunduar takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit evropian për dialogun, Mirosllav...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se në Bruksel është diskutuar sa i përket çështjes së transfereve...
  Bota/Rajoni27 Shkurt 2024
  Policia gjermane arrestoi në Berlin 65-vjeçaren Daniela Klette, një anëtare e gjeneratës së tretë të Fraksionit të Ushtrisë së Kuqe (RAF), e...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur mes dy veturave gjatë ditës së sotme në fshatin Frashër të Mitrovicës. Nga aksidenti janë lënduar...
  Sport27 Shkurt 2024
  Lionel Messit thuhet se mund t’i bashkohet një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës në Inter Miami. Në verën e vitit 2023, Messi hoqi...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.