×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Bora e parë e këtij sezoni e zbardh Kroacinë

  FrontOnline
  22 Nëntor 2021

  Në Kroaci sot ka rënë bora e parë e këtij sezoni, shkruan agjencia kroate e lajmeve, Index, transmeton Gazeta Express.

  Nesër në Kroaci parashikohet të mbajë mot mesatar dhe kryesisht i vranët, raportojnë mediat.

  Temperatura e ajrit në brendësi është kryesisht nga 3 deri në 8, në male pak më e ulët, kurse në brendësi të Istrias dhe Dalmacisë ndërmjet 6 dhe 11 °C.

  Meteorologët e kompanisë amerikane që merret me parashikimin e motit në të gjithë botën, AccuWeather, në tator kanë parashikuar se çfarë do të sjellë dimri. Ata kishin publikuar parashikimin e tyre për dimrin në Evropë.

  Për t’i ndihmuar banorët në të gjithë kontinentin për t’u përgatitur, ekipi i meteorologëve ndërkombëtarë me rreze të gjatë të AccuWeather zbërthyen atë që dimri e ka rezervuar për Evropën, Ballkanin, Kosovën… Ekspertët e meteorologjisë — Tyler Roys, meteorolog i lartë që punon për AccuWeather për gati një dekadë dhe Alan Reppert, meteorolog i lartë që ka 20 vjet përvojë në këtë kompani — u përgjigjen të gjitha pyetjeve për stinën që po vjen. Sipas tyre, dimri në Ballkan do të jetë relativisht i butë.

      

   

   

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Policia ka arrestuar 40-vjeçarin në shtëpinë e të cilit u gjetën 4 persona të moshës nën 18 vjeç pa ndjenja dhe me...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti i zgjedhur i Iranit, Masoud Pezeshkian, tha se dëshiron të përmirësojë raportet me shtetet evropiane, edhe pse ai i akuzoi këto...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Zjarret janë ende aktive në malin Serta në Negotinë si dhe në Shtip në malin Ograzhden pranë kufirit bullgar. Ndërhyrjet si nga...
  Të tjera
  Lajme13 Korrik 2024
  Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë të ditur se rruga nga rrethi i vogël i Arbërisë e deri te rrethi i...
  Lajme13 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka publikuar listën e plotë të zyrtarëve që i ka takuar gjatë vizitës së saj në Washington...
  Lajme13 Korrik 2024
  Sipas World Population Review, disa vende luftojnë më shumë me divorcin se të tjerët. Këto janë të dhënat për vitin 2022 dhe...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara mirëpritën samitin me rastin e 75-vjetorit të themelimit të NATO-s në kohë të trazuara politike. Ndërkohë që sulmet e...
  Lajme13 Korrik 2024
  Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kanë filluar pritjet e mërgimtarëve nëpër pikat kufitare për hyrë në Kosovë. Në pikëkalimin kufitar te Dheu i Bardhë, sipas Qendrës Kombëtare...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.