×
 • Lajme
 • Lajme

  Bisedimet në Bruksel për dinarin/ Ish-ministri i Jashtëm: Qeveria iku nga përgjegjësia

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli po thotë se në dialog duhet të shkohet vetëm në nivel politik, dhe jo të dërgohet një institucion i pavarur siç është BQK-ja në këtë rast.

  Ai, thotë se më këtë Qeveria ka ikur nga përgjegjësia dhe llogaridhënia.

  Madje, pohon se ky është vetëm mashtrim që po iu servohet qytetarëve të Kosovës.

  “Jo, siç e thashë, nëse shkon në dialog, duhet të shkojë në nivel politik, dhe jo një institucion i pavarur si BQK për të dërguar në një takim me nivelin politik serb për të diskutuar. Kjo është ikje nga përgjegjësia dhe llogaridhënia e atyre në qeveri që janë përgjegjës për dialogun, dhe është një mashtrim që i servohet qytetarëve të Kosovës se pretendohet se nuk ka dialog për dinarin, por në të vërtetë po dialogohet në fund me një kosto vetëm për Kosovën”, është shprehur Pacolli, për Front Online.

  Behgjet Pacolli: Albin Kurti krijoi drama të panevojshme me dinarin serb, humbëse është veç Kosova

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot masakrën e Llashticës së Gjilanit në 25-vjetorin e saj....
  Ekonomi13 Prill 2024
  Aleanca Kosovare e Bizneseve-AKB, Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës dhe Organizata ekonomike SHRBSH nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi mes vete me qëllim...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Qeveria e Gjermanisë do ta furnizojë Ukrainën me një tjetër sistem ajror për mbrojtje ajrore, Patriot, teksa ajo përballet me luftën e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.