×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Biden ndërprenë udhëtimin dhe kthehet në Washington pas sulmeve iraniane ndaj Izraelit

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Presidenti i SHBA-së,  Joe Biden do të kthehet në Uashington të shtunën për të biseduar me ekipin e tij të sigurisë kombëtare, një ditë pasi tha se priste një sulm iranian ndaj Izraelit.

  Joe Biden ndërpreu udhëtimin e fundjavës në Delaware herët, ka njoftuat Shtëpia e Bardhë të shtunën, për të diskutuar ngjarjet në Lindjen e Mesme.

  Teherani është zotuar të hakmerret për një sulm izraelit në kompleksin e ambasadës iraniane në Damask javën e kaluar që vrau një komandant të lartë të Forcës Quds të Gardës Revolucionare të Iranit dhe gjashtë oficerë të tjerë.
  Të premten, Biden paralajmëroi Iranin që të mos hakmerret edhe pse ai tha se një sulm mund të jetë i afërt.

  “Ne jemi të përkushtuar për mbrojtjen e Izraelit dhe do ta mbështesim atë.” “Ne do të ndihmojmë në mbrojtjen e Izraelit dhe Irani nuk do të ketë sukses”, tha Biden.

  /Front Online/

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 82-vjeçar, Behar Musaku ka qëlluar me armë zjarri të bijë, dhe më...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë të pavërteta kur deklaron se...
  Lajme19 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot është djegur një kontejner i mbeturinave. Në njoftim thuhet se falë reagimit të qytetarëve është...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po...
  Sport19 Maj 2024
  Oleksandr Usyk u dërgua me urgjencë në spital pas përfundimit të meçit pasi Tyson Fury pretendoi se ai ka thyer nofullën e...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.