×
 • Vip
 • Vip

  Besa Rraqi, “nusja” kerçovare e haxhisë së Bashkallajkit

  FrontOnline
  23 Prill 2024

  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e njohur komik ‘Bashkallajk’, në personazhin e nusës së haxhisë

  Seriali krijon situata komike duke i venë në pah dallimet dialektore dhe kulturore në mes të një shtrese të shqiptarëve të Maqedonisë dhe një shtrese shoqërore në Kryeqytetin e Kosovës.

  Ndonëse aktorja Besa Rraqi Rizmani është e rritur në Zvicër, ajo nuk ka hezituar të përshtatet në rolin ku ka një kostum me veshje tradicionale të nuseve të pjesës së Shqiptareve të Maqedonisë.

  Ajo shprehet shumë e lumtur me ftesën e në këtë serial duke falënderuar skenaristin dhe regjisorin për ftesën.

  Aktorja ka pasur përvojë edhe në ta kaluar në projekte audiovizuale edhe me regjisorë zviceran, por për të pjesëmarrja në ‘Bashkallajk’ është shumë e veçantë për të.

  Besa Rraqi Rizmani, po ashtu është një afariste shqiptare shumë njohur në Zvicër, që merret me menaxhimin dhe ndërmjetësimin në shitblerje të patundshmërive./Telegrafi

  Rame Lahaj, ambasador i VISA Infinite kartelës së Bankës TEB
  Nga Rubrika
  Vip25 Maj 2024
  Ndërsa edicioni i tretë i Big Brother VIP Albania po përmbyllet, dy opinionistët e dalluar, Ori Nebijaj dhe Arbër Hajdari, kanë dhënë...
  Vip25 Maj 2024
  Mbrëmja e së shtunës do të shpallë fituesin e edicionit të tretë të “BBV3”. Sakaq, teksa ka krijuar një pyetësor Lori Hoxha...
  Vip25 Maj 2024
  Një moment që erdhi si befasi dhe nuk pritej, ishte eliminimi i radhës i cili është më ndryshe se herët e tjera....
  Të tjera
  Vip25 Maj 2024
  Sonte (e shtunë) mbahet finalja e spektaklit shumë të shikuar Big Brother VIP Albania 3. Aventura mbi 100 ditore përmbyllet sonte me...
  Lajme25 Maj 2024
  Kah ikën u panë, e si dolën nuk dihej. Megjithatë, 8 muaj pas, në aleancën më të fuqishme në botë, do të...
  Sport25 Maj 2024
  Kaiserslautern dhe Bayer Leverkuseni po përballen në kuadër të finales së Kupës së Gjermanisë për sezonin 2023/2024. ‘Aspirinat’ e kanë gjetur veten...
  Bota/Rajoni25 Maj 2024
  Të paktën dy persona janë vrarë pasi një dyqan i mbushur me njerëz në qytetin ukrainas të Kharkiv u godit nga sulmet...
  Lajme25 Maj 2024
  Me një organizim nga PDK-ja, sot në Finlandë, u themelua Këshilli për Organizimin e Kuvendit të partisë atje. Ky këshill prej 24...
  Lajme25 Maj 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në kuadër të vizitës zyrtare në Uashington D.C mbajti një ligjëratë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.