×
 • Lajme
 • Lajme

  Behgjet Pacolli: Aleatët po e humbin durimin me Kosovën

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka deklaruar për Front Online se çështja e dinarit nuk është dashur fare të jetë temë në dialog.

  Ai, thotë se për këtë temë është dashur të ketë koordinim me partnerët.

  Sipas Pacollit, në këtë drejtim vetëm Kosova është e humbur, pasi që aleatët po humbin durimin e tyre.

  “Jo, në asnjë rrethanë. Çfarë duhet të bëhej është koordinimi me partnerët tanë, të gjenin mënyra për të mos pasur efekte sociale tek popullsia e prekur dhe për të mos krijuar një krizë artificiale që përfundon në Këshillin e Sigurimit të OKB-së. Kosova është vetëm e humbura këtu, ndërsa partnerët dhe aleatët tanë po humbin durimin, por ashtu siç shihet edhe ndikimin në Kosovë, gjë që flet për një fenomen të rrezikshëm për vendin dhe për të ardhmen”, ka thënë për Front Online ish-ministri Pacolli.

  Behgjet Pacolli: Albin Kurti krijoi drama të panevojshme me dinarin serb, humbëse është veç Kosova

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.