×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Begaj flet me Ballën pas shpërthimit në Lushnjë, ngushëllon familjen e të vdekurve

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Lushnjë.

  Begaj i ka shprehur ngushëllime familjes Hoxha për humbjen tragjike të dy familjarëve të tyre.

  “Presidenti i Republikës i uron shërim të shpejtë të plagosurve dhe deputetit Bujar Çela”, thuhet në njoftim, transmeton Klankosova.tv.

  Pasditen e sotme në Lushnjë ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm ku dy persona kanë vdekur ndërsa janë lënduar shtatë të tjerë.

  Në mesin e të lënduarve është edhe deputeti i Partisë Socialiste, Buaj Çela, ku sipas raportimeve, i njëjti ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

  Deri të shpërthimit dyshohet të ketë ardhur pasi punëtorët kanë prekur linjën e tensionit të lartë, ku për pasojë ka ndodhur shpërthimi.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyrtari i tretë më i pushtetshëm në Kinë, Zhao Leji – anëtar i Komitetit të Partisë Komuniste të Kinës – e ka...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Holanda do të mbyllë ambasadën e saj në Teheran të Iranit, nesër si një masë paraprake. Kështu tha Ministria e Jashtme holandeze,...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...
  Lajme13 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës ku forcat serbe 25 vjet më parë, me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.