×
 • Sport
 • Sport

  Basketbollisti me origjinë kosovare pozon me LeBron Jamesin

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Basketbollisti me origjinë kosovare, Moris Haxhija, ka ndarë një fotografi në llogarinë e tij në Facebook me yllin e NBA-së, LeBron James.

  “E takova vetë dhinë [sinonim për Më i Miri i të Gjitha Kohërave]”, ka shkruar Haxhija në Facebook për MVP-në e katërfishtë.

  “Nder kaq i madh që të jem në praninë e njërit prej më të mirëve të të gjitha kohërave”.

  Haxhija kishte luajtur në ligën elitare të basketbollit kosovar për Vëllaznimin, Mabetexin dhe Dukagjjinin në periudhën 2003-2006.

   

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Sport27 Shkurt 2024
  Pëshpëritjet janë atje se Mauricio Pochettino mund të shkarkohet nëse ai nuk arrin të kualifikohet për në Evropë. Kupa e Ligës ishte...
  Sport27 Shkurt 2024
  Lionel Messit thuhet se mund t’i bashkohet një tjetër ish-bashkëlojtar i Barcelonës në Inter Miami. Në verën e vitit 2023, Messi hoqi...
  Sport27 Shkurt 2024
  Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave për të dytin vit radhazi ka triumfuar në turneun ndërkombëtar “Turkish Women’s Cup”, që u...
  Të tjera
  Sport27 Shkurt 2024
  Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave për të dytin vit radhazi ka triumfuar në turneun ndërkombëtar “Turkish Women’s Cup”, që u...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se arsyeja pse s’ka mundur të marrë pjesë në mbledhjen e...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti Special, ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve Radosh Petroviq dhe Dushan Obrenoviq, për shkak të veprës penale...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Koordinatori për Financa në kuadër të Kabinetit për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Arben Mustafa ka thënë se nga Pakoja për Ringjallje...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Infrastrukturës Libur Aliu sot ishe i ftuar të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Por, i njëjti nuk...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, është hedhur për të dytën herë apelimi i Isni Kilajt kundër mbajtjes së...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.