×
 • Sport
 • Sport

  Barcelona i vendos vetes objektivin e ‘paarritshëm’ deri para El Clasicos ndaj Real Madridit

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Klubi katalunas, Barcelona ende shpreson në titullin kampion në La Liga për sezonin 2024/25 dhe kështu i ka vendosur vetes një objektiv shumë të vështirë.

  Sipas gazetarit të AS, Javier Miguel, Barcelona shpreson dëshpërimisht që Real Madridi të humbasë të paktën edhe dy pikë të tjera nga tani deri në El Clasico tjetër më 21 mars.

  Barça beson se mund ta mposht Real Madridin në Santiago Bernabeu, gjë që do të zvogëlonte diferencën e Real Madridit në garën për titull në vetëm tre pikë me gjashtë ndeshje para fundit.

  Real Madrid ka një ecuri më të lehtë të ndeshjeve nga tani deri te El Clasico me ndeshjet kundër Valencias (jashtë), Celta Vigo (në shtëpi), Osasuna (jashtë), Bilbao (në shtëpi) dhe Mallorca (jashtë). Barça po pret një gabim për Los Blancos në një nga ato ndeshje.

  Megjithatë, është Barça ajo që ka ndeshjet më të vështira para El Clasicos. Ata përballen me Bilbaon (jashtë), Mallorca (në shtëpi), Atletico Madrid (jashtë), Las Palmas (në shtëpi) dhe Cadiz (jashtë) përpara udhëtimit për t’u përballur me Real Madridin.

  Në të vërtetë, gjithçka mund të ndodhë ende në La Liga me 12 ndeshje për të luajtur, por titulli i këtij viti është në duar të Real Madridit dhe vetëm Los Blancos mund ta humbin atë. /Telegrafi/

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Ish-mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka dërguar një mesazh frymëzues për Topçinjtë teksa po hyjnë në ndeshjen e fundit të betejës së...
  Sport19 Prill 2024
  Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë...
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, ka konfirmuar arrestimin nga policia serbe të shtetasit kosovar dhe asaj britanike, Sadik...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Lajme19 Prill 2024
  Prokuroria Themelore në Prishtinë të enjten dorëzoi në Gjykatën Themelore në Prishtinë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Edin Nevzadit, administrator...
  Ekonomi19 Prill 2024
  Shqipëria ka njohur një rritje të fortë të importit të fruta-perimeve gjatë këtij viti. Të dhënat tregojnë, se Shqipëria bleu rreth 70...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Ogranizata e Kombeve të Bashkuara kanë dënuar shkatërrimin e qëllimshëm të pajisjeve mjekësore të Gazës, shkruan BBC, përcjell klankosova.tv “Misionet e fundit...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.