×
 • Sport
 • Sport

  Ballkani – Prishtina, formacionet zyrtare

  FrontOnline
  25 Maj 2024

  Ballkani dhe Prishtina kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

  Therandasit janë nikoqir të kryeqytetasve në takimin e fundit të sezonit, aty ku do të festojnë titullin e fituar këtë edicion.

  Në këtë ndeshje, trajneri Ilir Daja ka vendosur të startoj me formacionin më të mirë, edhe pse nuk i nevojitet asgjë përveç prestigjit dhe mirënjohës për lojtarët që barten barrën kryesore.

  Edhe Emmanuel Egbo ka vendosur të startojnë me formacionin më të mirë në këtë ndeshje, ku nuk kanë asnjë objektiv.

  Ballkani: Koliçi; Thaqi, Dellova, Jashanica, Trashi; Kuc, Emerllahu; Gripshi, Korenica, Kryeziu; Hamidi;

  Prishtina: Kolaj; Bytyqi, Limani, Useini, Muja; Gashi, Islami; Hyseni, Krasniqi, Gallapeni; Kryeziu.

  OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Shqipërisë pësoi humbje me rezultat 2-1 ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2024, e vlefshme për grupin B....
  Sport15 Qershor 2024
  Shqipëria ishte e para që kaloi në epërsi ndaj Italisë, me golin e shënuar nga Nedim Bajrami që në minutën e parë....
  Sport15 Qershor 2024
  Kombëtarja e Italisë ka përmbysur gjithçka ndaj Shqipërisë. Pasi barazuan me Bastonin në minutën e 11-të, Azzurri ka shënuar edhe golin për...
  Të tjera
  Lajme15 Qershor 2024
  Shqipëria ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në ndeshjen hapëse të tyre në Kampionatin Evropian 2024, e vlefshme për grupin B. Në...
  Lajme15 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja kanë qëndrime të ndryshme lidhur me përdorimin e armëve perëndimore nga Ukraina për të goditur objektiva ushtarake...
  Lajme15 Qershor 2024
  Drejtuesit e vendeve të G7 përfunduan takimin e nivelit të lartë me paralajmërimin më të fortë të bërë deri më tani Kinës,...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala...
  Lajme15 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në nisje të Samitit të Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me kancelarin gjerman, Olaf Scholz...
  Lajme15 Qershor 2024
  Zona që gjendet në afërsi të pikës kufitare Bërnjak në veri të Kosovës, 50 metra afër zonës administrative me Serbinë, e që...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.