×
 • Sport
 • Sport

  Ballkani fiton ndeshjen e parë në derbin lokal të gjysmëfinales ndaj Suharekës

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Ballkani ka fituar ndeshjen e parë të fazës gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll ndaj rivalit të qytetit dhe skuadrës që garon në Ligën e Parë, Suharekës.

  ‘Portokallinjtë’ të cilët ishin në cilësinë e mysafirit triumfuan me rezultat minimal 1-0.

  Ishte një gol i vonë nga mbrojtësi Marsel Ismajgeci i shënuar në minutën e 90-të, për t’i dhënë avantazhin pas ndeshjes së parë skuadrës së tij.

  Ndeshja e kthimit do të zhvillohet pas dy jave në “Stadiumin e Qytetit”, më 17 prill, ku Ballkani do të jetë në cilësinë e nikoqirit./SinjaliSport

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, është deklaruar për herë të parë pas raportimeve për dyshimet që u ngritën, pas pretendimeve të bashkëshortes së...
  Sport13 Prill 2024
  Real Madrid ka vazhduar ecjen drejt titullit të La Ligës duke triumfuar nga Mallorca. Ani se ka fituar me rezultat minimal 0-1,...
  Sport13 Prill 2024
  Torino dhe Juventusi kanë barazuar 0-0 në ndeshjen e javës së 32-të të Serie A. Ndeshjet mes Torinos dhe Juventusit shpesh dinë...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.