×
 • Sport
 • Sport

  Babai i sensacionit më të madh të futbollit ka konfirmuar se lojtari do të qëndrojë në Leverkusen

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Sensacioni më i madh i futbollit gjerman dhe ndoshta evropian për momentin, Florian Wirtz i Bayer Leverkusenit, duhet të qëndrojë në mesin e farmacistëve deri në fund të kontratës së tij aktuale dhe më pas të largohet nga klubi.

  20-vjeçari Wirtz është lojtari më i mirë i skuadrës që po bën histori në futbollin gjerman. Skuadra e pamposhtur mban me një dorë trofeun e Bundesligës dhe në të njëjtën kohë sulmon të gjithë trofetë e tjerë në të cilët garon.

  Është Wirtz ai që meriton më shumë meritë për këtë, pasi ka shënuar pesë gola dhe ka shtuar 10 asistime në Bundesligë këtë sezon. Vlera e tij tashmë është 100 milionë euro dhe fjalë për fjalë e gjithë bota po e kërkon.

  Megjithatë, babai i tij, i cili është edhe menaxheri i tij, zbuloi se Wirtz do të qëndrojë në klub deri në fund të kontratës së tij, që është edhe tre vite të tjera duke luajtur për Leverkusen.

  “Florian ka një kontratë me Leverkusen deri në vitin 2027 dhe përafërsisht kaq do të qëndrojë në klub. Do të presim edhe dy vjet dhe më pas të shohim se ku do ta çojë rruga e tij”, ka thënë ai për gazetën gjermane KSTA.

  Paraqitjet e tij fantastike për Leverkusenin nuk kaluan pa u vënë re, ndaj ai tërhoqi interesin e gjigantëve anglezë Manchester United, Chelsea dhe Manchester City. Mirëpo, pas deklaratës së sotshme të të atit, ai me siguri do të presë edhe pak. /Telegrafi/

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet, vendet që do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Qeveria e Gjermanisë do ta furnizojë Ukrainën me një tjetër sistem ajror për mbrojtje ajrore, Patriot, teksa ajo përballet me luftën e...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.