Gjuha:
×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  Avokatët e Thaçit dhe Veselit: Redaktime të panevojshme në aktakuzë, bëhet e vështirë për t’i kuptuar detajet

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Avokatët e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit kanë shprehur shqetësime në konferencën statutore lidhur me redaktimet në aktakuzë, raporton Gazeta Express.

  David Hooper, avokat i Thaçit, ka thënë se ka redaktime të panevojshme në aktakuzë.

  “I vetmi shqetësim… Nuk e di nëse Prokuroria e ka vënë në praktikë këtë regjim apo jo… Ka redaktime të panevojshme në një pjesë të mirë të atyre që kemi marrë”, ka thënë Hooper.

  Ben Emmerson, avokat i Veselit, ka thënë se pjesët e shumta të redaktuara e bëjnë të vështirë që mbrojtja t’i kuptojë të gjitha detajet.

  “Dosja e paragjykimit do të duhej të rishikohej. Një informacion i redaktuar më shumë se që duhet e bën të vështirë për ne për t’i kuptuar detajet”, ka thënë Emmerson.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/406090370563885/

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka akuzuar partinë në pushtet se në Komisionin Hetimor Parlamentar lidhur me procesin...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti i Kuvendi të Kosovës, Fatmir Humolli, është deklaruar lidhur uljen e tij ndaras nga Grupi i Parlamentar i  Lëvizjes Vetëvendosje. Humolli...
  Lajme22 Mars 2023
  Kryediplomatja kosovare, Donika Gërvalla, është takuar me sekretarin e shtetit portugez për Punë të Jashtme dhe Evropë, Tiago Antunes, me të cilën...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka publikuar pamjet që tregojnë momentin kur raketa ruse godet ndërtesën kolektive në Zaporizhzhia në juglindje të Ukrainës....
  Vip22 Mars 2023
  Në mbrëmjen pas spektaklit, ku banorët dolën në oborr për të shijuar këngët që u luajtën nga dy Dj e njohur Pm...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Një oficer policie ka mbetur i plagosur gjatë ditës së sotme gjatë një bastisjeje nga forcat speciale të policisë (SEK) në ambientet...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Në operacionin anti-drogë të koduar “Harta”, në Shqipëri janë arrestuar 20 persona të dyshuar për shpërndarje të drogës, kryesisht afër shkollave të...
  Sport22 Mars 2023
  Kombëtarja e Kosovës do të udhëtojë drejt Tel Avivit për të zhvilluar ndeshjen e parë kualifikuese për "Euro 2024" ndaj Izraelit. Ndeshja...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Rusia do të mbetet gjithmonë e rëndësishme për Europën, tha ministri i Jashtëm i Austrisë, duke thënë se të mendosh ndryshe ishte...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.