×
 • Lajme
 • Lajme

  Avdullah Hoti zbulon moton e LDK-së

  FrontOnline
  24 Gusht 2019

  Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, ka lënë të nënkuptohet se LDK tashmë ka zgjedhur moton e re me të cilën do të shkojnë në zgjedhje..

  Ai ka shkruar “BesëLidhja” në postimin e tij, raporton Front Online.

  Kujtojmë se LDK sot është duke mbajtur mbledhjen e Kryesisë, ku po diskutohet edhe për nominimin e kandidatit për Kryeministër, ndërkohë që është bërë e ditur se tashmë kanë zgjedhur Arban Abrashin si Sekretar Organizativ.

  Pjesë e kësaj mbledhje nuk ishin dy anëtarët e Kryesisë, Lutfi Haziri dhe Agim Veliu, të cilët duket se kanë pakënaqësi rreth kandidatëve potencial për kryeministër./Front Online/

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Shkurt 2024
  Në mëngjesin e sotëm, nxënëset e shkollës Model “Qamil Batalli” në Prishtinë, filluan vaksinimin me vaksinën Human Papilloma Virus (HPV). Vaksina HPV...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, vlerëson se Republika e Kosovës sot gëzon lirinë e demokracinë sepse minatorët e Trepçës i mbrojtën ato...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përmendur tre momente që sipas tij Turqia dhe presidenti i saj, Recep Tayyip Erdogan,  nuk do...
  Të tjera
  Vip20 Shkurt 2024
  Prezantuesja e njohur, Roza Lati njëherësh një ndër personazhet më të përfolura në sezonin e tretë të BBV Albania është bërë virale...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Almir Veliji ka dhënë dorëheqje nga pozita që ka mbajtur deri më tani për shkak të...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Është mbajtur ceremonia e Certifikimit të 200 të trajnuarve në modulet e avancuara të gjuhëve programuese, në kuadër të projektit “ICT for...
  Lajme20 Shkurt 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim përfaqësuese të Forumit Ekonomik të Grave, udhëhequr nga Saxhide Mustafa....
  Lajme20 Shkurt 2024
  Deklaratën e kryeministrit Albin Kurti se në ‘Bruksel do shkoj për ta nënshkruar marrëveshjen me Serbinë, nëse ai ftohet për ta bërë...
  Sport20 Shkurt 2024
  Bukayo Saka i është bashkuar një mori legjenda së Ligës Premier me dy golat kundër Burnleyt në fundjavë. Saka ka qenë në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.