×
 • Auto
 • Auto

  Automjeti i ardhshëm nga Kia kapet duke u testuar në SHBA

  FrontOnline
  17 Maj 2024

  Një vit më parë Kia njoftoi planet për të prezantuar dy kamionë elektrikë deri në vitin 2027.

  E me sa duket njëri prej tyre është kapur duke u testuar i kamufluar në Kaliforni.

  Meqenëse kjo është një provë, prezantimi i tij nuk ka gjasa të ndodhë deri në vitin 2026.

  Ndryshe, ajo që mbetet shqetësim është se marka po i teston modelet në SHBA edhe pse ende nuk janë konfirmuar nëse do të jenë pjesë e tregjeve amerikane.

  Sido që të jetë e vërteta, thuhet se Kia ka të ngjarë të prezantojë të paktën një kamion në SHBA. Ose edhe ta ndërtojë atje./Telegrafi

  Maca e zezë sjell super çmime ne Petrol Company!
  Nga Rubrika
  Auto14 Qershor 2024
  Ishte vetëm çështje kohe para se një tjetër hiperveturë elektrike të sfidonte Rimac Nevera. Një markë më pak e njohur tani ka...
  Auto14 Qershor 2024
  Ndërsa disa njerëz investojnë në vetura elektrike, të tjerë preferojnë të zgjedhin investime më të parashikueshme si veturat klasike. Të prodhuara më...
  Auto13 Qershor 2024
  Aksionerët e Tesla-s po votojnë për të miratuar një paketë pagese prej 56 miliardë dollarësh për Elon Musk dhe për të zhvendosur...
  Të tjera
  Bota/Rajoni15 Qershor 2024
  Për fundjavën që presim Shqipëria do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nga 170 euro sa ishte vitin e kaluar, çmimi i një kurbani në Kosovë këtë vit ka shkuar në 350 euro. Shitësit...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imri Ahmeti se iniciativa e fundit për të shkuar në zgjedhje, ka qenë lojë...
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sot do të zhvillohet një aksion simbolik para objektit të ri të Spitalit në Ferizaj. Këtë aksion e kanë ndërmarrë Rinia Demokratike...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.