Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Austria thyen rekordin ditor, mbi 9000 raste me COVID-19

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Numri ditor i njerëzve të infektuar me coronavirus në Austri tejkaloi 9,000 për herë të parë, shkruajnë mediat austriake.

  Ndërkohë, qeveria është nën presion në rritje për të marrë masa më të rrepta kundër përhapjes së infeksionit.

  Raportohet 9,105 raste të reja në 24 orët e fundit, raportuan “Kronen Zeitung” dhe “Österreich” para publikimit të të dhënave zyrtare, raporton reuters.

  Rekord i mëparshëm ditor ishte me 8241 raste që ishte arritur tt shtunën. Në kulmin e valës së parë të coronavirusit në mars, kishte 1,050 të infektuar në një ditë të vetme.

  Në Austri, sipas Universitetit Johns Hopkins, ka gjithsej 172,380 të infektuar dhe 1,564 të vdekur.

  Edoni i shokuar teksa Lugati i tregon diçka për Artanin
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  NATO ka kritikuar Rusinë për retorikën e saj bërthamore “të rrezikshme dhe të papërgjegjshme” lidhur me vendosjen e mundshme të armëve bërthamore...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me jetë që i merr. Trajkoviq në Podcastin “Snaga Uma” (Fuqia e mendjes) tha...
  Bota/Rajoni26 Mars 2023
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes tha se nuk ka indikacione se Rusia po përgatitet të përdorë armë bërthamore, pasi Moska njoftoi se do...
  Të tjera
  Lajme26 Mars 2023
  Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri u shpreh sot se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për Këshillin Prokurorial vërteton...
  Vip26 Mars 2023
  Një ditë pasi u eliminua nga Big Brother VIP Albania, Kiara Tito, ka qenë e ftuar në “Fan Club” për të folur...
  Lajme26 Mars 2023
  Të dielën e ardhshme në Prishtinë do të mbahet një marsh, duke kërkuar drejtësi për krerët e UÇK-së që janë në Hagë....
  Lajme26 Mars 2023
  Është vetëm një nxënës që ndjek mësimet në klasën e parë të Shkollës Fillore “Rilindja” në fshatin Keqekollë të Komunës së Prishtinës....
  Vip26 Mars 2023
  Familjarët e Kristit kanë reaguar të revoltuar pasi Lorenci pranoi se ai dhe Keisi kanë pasur një romancë jashtë “Big Brother VIP”....
  Tenderët26 Mars 2023
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ndau gjysmë milion euro për restarurimin e objektit të ish-gjimnazit të Ferizajt, “Ismail Qemali’. Objekti, i...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.