×
 • Auto
 • Auto

  Audi Q5 e-tron elektrik

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Njoftimi për këtë risi ishte koncepti Audi Shanghai, të cilin marka gjermane e prezantoi në panairin e prillit në Shangai.

  Siç qëndrojnë gjërat tani, Audi Q5 e-tron është një automjet që do të synohet vetëm në tregun kinez.

  Megjithatë, janë planifikuar versione me 6 dhe 7 vende, ndërsa dimensionet e automjetit duken kështu: gjatësia 4876 mm, lartësia 1675 mm, baza e rrotave 2965 mm dhe vëllimi maksimal i bagazhit me karriget e pasme të palosura 1825 litra.

  Përmenden tre variante: Q5 35 e-tron me lëvizje të pasme dhe një motor elektrik me 132 kW / 180 kuaj fuqi (bateritë 55 kWh), pastaj Q5 40 e-tron me 150 kW / 204 kuaj fuqi (bateritë 83.4 kWh dhe rreze 560 km për Cikli NEDC), si dhe Q5 50 e-tron quattro me dy motorë elektrikë me gjithsej 225 kW / 306 kuaj fuqi dhe me të gjitha rrotat (bateritë 83.4 kWh, distanca rreth 520 km).

  Shitjet në tregun kinez do të nisin në fund të këtij viti, ndërsa për prodhimin do të kujdeset SAIC Audi./FrontOnline/

  Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA me rekord të ri në nr. të udhëtarëve dhe fluturimeve
  Nga Rubrika
  Auto18 Korrik 2024
  Mini nuk ka një fuoristradë, por kjo mund të ndryshojë. Zëvendëspresidenti i Mini of the Americas, Michael Petyon, kohët e fundit tha...
  Auto17 Korrik 2024
  Porsche Panamera ka shënuar një rekord të ri në Nürburgring. Sipas organizatës, një model që ende nuk është zbuluar duke përdorur një...
  Auto17 Korrik 2024
  Nuk ka asnjë markë në botë me të njëjtën fuqi ndjellëse si Ferrari. Nuk ka të bëjë vetëm me sukseset sportive, për...
  Të tjera
  Lajme18 Korrik 2024
  Franca nuk dëshiron konfrontime të reja në veri e të cilat mund të lindin lidhur me çështjen e hapjes së urës së...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-ambasadorin amerikan Gjermani dhe ish- i dërguar i SHBA-së për Ballkanin, Richard Grenell, ka një shans të mirë për t'u bërë Sekretar...
  Lifestyle18 Korrik 2024
  Pirja e kafesë është një ritual i përditshëm për shumicën e njerëzve. Megjithatë, ekzistojnë dy arsye pse duhet të bëni kujdes kur...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Kai Trump, mbesa adoleshente e ish-presidentit të SHBA-së, Donald Trump, bëri një paraqitje të papritur në Konventën Kombëtare Republikane më 17 korrik,...
  Lajme18 Korrik 2024
  Aviacioni i SHBA-së nga Komanda Rajonale në Lindje e Forcave Kosovare të udhëhequr nga NATO ka ndihmuar sot Departamentin e Zjarrfikësve të...
  Bota/Rajoni18 Korrik 2024
  Ish-presidenti amerikan, Barack Obama, privatisht ka shprehur shqetësime te demokratët lidhur me kandidaturën e presidentit Joe Biden, dhe Nancy Pelosi privatisht e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.