×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohet një i dyshuar për dhunë familjare në Kamenicë, kapet një AK-47

  FrontOnline
  05 Dhjetor 2023

  Policia e Kosovës në Kamenicë, sot rreth orës 11:40 ka pranuar informacion për një rast të dhunës në familje në Koretin.

  Zyrtarët policorë i janë përgjigjur rastit duke lokalizuar dhe arrestuar të dyshuarin R.A. (1961), ku gjatë kontrollit të shtëpisë dhe objekteve përcjellëse të tij, me leje nga prokurori i shtetit, janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike AK 47, dy karikatorë të pushkës automatike, 153 fishekë të kalibrit 7.62×39 mm, një pistoletë M57 e kalibrit 7.62, dy karikatorë të pistoletës dhe 31 fishekë të kalibrit 7.62 mm.

  Pas intervistimit nga prokurori i shtetit ndaj të dyshuarit është lëshuar masa e ndalimit për 48 orë dhe ndaj tij do të ngrihet kallëzim penal për veprat penale mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve dhe dhunë në familje.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Kronika24 Shkurt 2024
  Një 42-vjeçar nga Kosova ka vdekur të shtunën në Olbia të Italisë, pasi ka rënë nga kati i tretë i një kantieri...
  Kronika24 Shkurt 2024
  Një 35-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident rrugor në orët e para të pasdites së djeshme në Castagneto Carducci (Livorno)....
  Kronika24 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë raportohet se ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë ku një 16-vjeçar teksa po ndiqte një ndeshje bashketbolli...
  Të tjera
  Sport25 Shkurt 2024
  Vazhdojnë të dalin detaje të reja se çfarë do të thotë ardhja e Kylian Mbappe për një Real Madrid që tashmë e...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Lëvizja Vetëvendosje ka shkruar se janë bërë 5 muaj që prej sulmit ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator të vitit të...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Kryetari i Degës i PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, ka bërë të ditur se e ka vizituar deputeten e këtij subjekti, Ganimete...
  Lajme25 Shkurt 2024
  Ka vdekur infermierja e pensionuar Zyrafete Shehu. Kështu ka njoftuar Oda e Infermierëve, Mamive dhe Profesionistëve tjerë Shëndetësor të Kosovës. Ajo kishte...
  Bota/Rajoni25 Shkurt 2024
  Kryesuesi i ekipit të Serbisë në dialog, Petar Petkoviq, ka bërë të ditur se do të marrë pjesë në raundin e ri...
  Vip25 Shkurt 2024
  Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca është mjaftë aktive në mediat sociale. Ajo ka befasuar ndjekësit teksa publikon një video ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.