×
 • Lajme
 • Lajme

  Arrestohen dy persona, dyshohet se vodhën ari në vlerë 10 mijë euro në një shtëpi në Gjakovë

  FrontOnline
  27 Maj 2024

  Dy persona janë arrestuar në Gjakovë nën dyshimin për vjedhje.

  Ata dyshohen se me 11 maj në Gjakovë ishin futur në një shtëpi dhe kishin vjedhur stoli ari në vlerë 10 mijë euro.

  “Me datën 11.05.2024, ankuesja femër kosovare ka raportuar në polici se persona të pa njohur kishin depërtuar brenda në shtëpinë e vllait të saj, në lagjen “Dardania” në Gjakovë, dhe kishin vjedhur stoli të arit, sipas ankueses në vlerë prej rreth 10 000 euro”, thuhet në njoftim.

  Tutje bëhet e ditur se njëri nga të arrestuarit është i mitur ndërsa tjetri i moshës madhore.

  “Të gjitha veprimet hetimore të ndërmarra janë kryer në koordinim me prokurorin e shtetit, me vendimin e të cilit të dyshuarit janë ndalur në mbajtje, ndërsa rasti është ricilësuar “Vjedhje e rëndë” dhe “Dhënia e ndihmës kryesve pas kryerjes së veprave penale”.

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Ekonomi24 Qershor 2024
  Banksa Qendrore e Kosovës ka publikuar statistikat e bankave komerciale për muajin maj. BQK thotë se “vlera e përgjithshme e Aseteve të...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka uruar Ditën Memoriale të komunitetit egjiptian në Kosovë. Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook,...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryeministri kosovar, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohen në Bruksel me 26 qershor. Lidhur me këtë takim dhe...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Prishtinës Përparim Rama ka paralajmëruar sërish përkeqësim të motit në Prishtinës rreth orës 17:00. Prandaj ai i ka bërë një...
  Bota/Rajoni24 Qershor 2024
  Pasi ka marrë zyrtarisht votimin e Kuvendit, Hristjan Mickoski ka zhvilluar një takim ceremonial me Talat Xhaferin, i cili i ka dorëzuar...
  Lajme24 Qershor 2024
  Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka njoftuar se përkundër reshjeve të dendura të shiut dhe pamundësisë së përpunimit të ujit nga...
  Vip24 Qershor 2024
  Gabriela Arapi dhe Ilnisa Agoli janë përballur në “Top Arena” me njëra-tjetrën, ku janë sqaruar edhe për deklaratën që ka bërë ish-konkurrentja...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, priti sot në një takim lamtumirës ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo. Në njoftimin e lëshuar...
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.