×
 • Kronika
 • Kronika

  Arrestohen dy hajna në Gjakovë

  FrontOnline
  21 Nëntor 2021

  Janë prangosur dy të dyshuar për vjedhe të cigareve dhe të një televizori, në dy lokacione në Gjakovë.

  Policia ua ka gjetur 85 pako cigare dhe ka konsisfkuar edhe një TV.

  Të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

  Njoftimi i plotë i policisë:

  VJEDHJE E RËNDË /Rr. UÇK-së, Gjakovë 20.11.2021-05:45. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar pasi që të njëjtit në dy lokacione të ndryshme – në dyqane, kanë vjedhur disa pako cigare të llojeve të ndryshme dhe një TV. Njësitet policore te të dyshuarit, gjatë kontrollit kanë gjetur dhe konfiskuar 85-pako cigare dhe një TV, të cilat dyshohet se ishin vjedhur. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

  Arif Vladi me 17 shkurt në hotel Lake Side
  Nga Rubrika
  Kronika20 Korrik 2024
  Një burrë dyshohet se është rrahur nga disa persona në Preoc të Graçanicë. Sipas tij ata kanë poseduar edhe armë zjarri. Si...
  Kronika20 Korrik 2024
  Ditën e premte në Suharekë janë arrestuar tre persona, nën dyshimin se kanë vjedhur një kafshë. Kafsha në fjalë i është kthyer...
  Kronika20 Korrik 2024
  Një konflikt raportohet se ka ndodhur mbrëmë rreth orës 21:00, në rrugën Viti-Kllokot. Si pasojë e një mosmarrëveshje në komunikacion disa persona...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.