×
 • Lajme
 • Lajme

  Ardian Gjini ka mbajtur mbledhjen e radhës me Shtabin e Emergjencave për COVID-19

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Edhe një herë, ata kanë theksuar se pavarësisht lehtësimit të masave, duhet të respektohen të gjitha rekomandimet e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës. Në të kundërtën, ata kanë thënë se mundësia që të kemi raste të reja është reale.

  Nga kjo mbledhje, Kryetari Gjini ka thënë se Inspektorati i Komunës së bashku me Policinë e Kosovës do të bëjnë inspektim të rreptë nëpër të gjitha veprimtaritë shërbyese, lidhur me mbajtjen e domosdoshme të mjeteve mbrojtëse si maskat dhe dorëzat mbrojtëse.

  Në rastet e mosrespektimit të rekomandimeve të IKSHP-së, do të pasojnë sanksionet sipas ligjeve në fuqi.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.