×
 • Sport
 • Sport

  Arda Guler mund ta humbasë Euro 2024, shkak Real Madridi

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Arda Guler nuk pritet të rrisë rolin e tij në Real Madrid në sezonin e ardhshëm.

  Reprezentuesi turk ka përjetuar një fillim zhgënjyes të karrierës së tij në kryeqytetin spanjoll pasi u bashkua nga Fenerbahce verën e kaluar.

  Los Blancos mundi një mori rivalësh evropianë për të siguruar një marrëveshje për 19-vjeçarin shumë të vlerësuar, por ai ka luftuar për qëndrueshmëri në Madrid.

  Lëndimet dhe mungesa e besimit kanë luajtur një rol negativ për Gulerin, por problemet duket se janë më të thella.

  “Ai po luan shumë pak, por shpresoj se tani e tutje mund të luajë më shumë, sepse ai ka shumë talent”.

  “Ne po e ndjekim me shumë kujdes. Por, unë do të thërras vetëm lojtarët në gjendjen e tyre më të mirë fizike për Euro”, ka thënë Montella për Diario Sport.

  Turqia përballet me miqësore kundër Hungarisë dhe Austrisë këtë muaj përpara fillimit të grupit F në Euro 2024 së bashku me Portugalinë dhe Republikën Çeke. /Telegrafi/

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Synimi i Tottenham për të siguruar një vend në Champions League është goditur të shtunën kur "Spurs" është mposhtur në një ndeshje në "St James`...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Sport13 Prill 2024
  Përfaqësuesit e Jorginhos raportohet se janë në bisedime me Arsenalin për rinovim të kontratës, por ata mbeten në kontakt edhe me klubet...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...
  Vip13 Prill 2024
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Rosela Gjylbegu sapo ka lënë një njoftim në faqen e saj në Facebook. Këngëtarja, ka treguar se e...
  Vip13 Prill 2024
  Pak kohë më parë Graciano Tagani është bërë përsëri pjesë e formatit të ‘BBV3’. Gjatë qëndrimit të tij muajve të kaluar në...
  Vip13 Prill 2024
  Ilir Shaqiri, fituesi i Big Brother VIP1, nuk ka shpëtuar pa komentuar këtë edicion të Big Brother. I ftuar në “Cherry on...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Ministri teknik i Punëve të Brendshme i Maqedonisë së Veriut, Pançe Toshkovski deklaroi se atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente....

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.