Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Anulohet takimi i partnerëve të koalicionit qeverisës

  FrontOnline
  20 Gusht 2020

  Është anuluar takimi i partnerëve të koalicionit qeverisës në Kosovë.

  Takimi i ftuar nga AAK në orën 14:00 është anuluar, dhe i njëjti pritet të shtyhet për të hënën.

  Kështu kanë konfirmuar zyrtarë nga AAK dhe nga zyra e kryeministrit Hoti.

  Siç raportohet në media, arsye e shtyerjes së takimit është mosprania e kryetarit të Nismës, Fatmir Limaj në Kosovë.

  Sidoqoftë, asnjëra nga partitë nuk ka lëshuar ndonjë sqarim zyrtar në lidhje me shtyerjen e këtij takimi të planifikuar për sot

  Shqipëria mbushet me turistë kosovarë falë Sharr Travel
  Nga Rubrika
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka mohuar se sot është ndaluar nga KFOR-i për ta vizituar në zyrën e tij kryetarin e...
  Lajme09 Qershor 2023
  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për raportimet e shumta për mundësinë e vendosjes së sanksioneve ndaj Kosovës nga SHBA dhe...
  Lajme09 Qershor 2023
  Këshilltarja politike për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc në Qeverinë e Kosovës, Ardita Sinani ka reaguar pas lajmit për arrestimin e kreut të Shtëpisë...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.