×
 • Lajme
 • Lajme

  Anëtari i Kryesisë së VV’së tallet keq me Ramush Haradinajn

  FrontOnline
  20 Dhjetor 2020

  Anëtari i Kryesisë në Lëvizjen Vetëvendosje, Elvis Hoxha, është tallur me ambicien e Ramush Haradinajt për t’u bërë president. Sipas tij AAK ka një program të shkurtër, vetëm atë të bërjes president të Haradinajt.

  Ai shkruan se në të gjitha fushat prioritet i AAK-së është që Ramush Haradinaj të bëhet president i vendit.

  Postimi i tij i plotë:

  Reduktimi i AAK-së në parti me një program shumë të shkurtër:

  Ekonomi: Ramushi të bëhet president

  Arsim : Ramushi të bëhet president

  Shëndetësi: Ramushi të bëhet president

  Bujqësi: Ramushi të bëhet president

  Energji: Ramushi të bëhet president

  Politikë e jashtme: Ramushi të bëhet president

  etj….

  Për shkak të punimeve në rrjet në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Të tjera
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Sport29 Maj 2024
  Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës, ku përballë njëra tjetrës do të jenë Olympiacos dhe Fiorentina. Olympiacos...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia njofton se në vazhdën e veprimeve hetimore në lidhje me rastin e titulluar “Dinari serb” sot është realizuar kontrolli i filialës së bankës...
  Lajme29 Maj 2024
  Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) e ka çuar në Gjykatë kryetarin e Kryeqytetit, Përparim Rama. Arsye për këtë del të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.