Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Ali Ahmeti lë të kuptohet se Borell e Lajçak kanë anuluar fluturimet për nesër

  FrontOnline
  3 ditë më parë

  Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka përcjellë nga afër sot gjatë gjithë ditës takimin në mes të Kosovës dhe Serbisë.

  I pyetur për zgjatjen e takimit Kurti-Vuçiq, Ahmeti ka thënë për T7 se kanë pasur parashikime që takimet mund të zgjasnin deri në orën 18:00, megjithatë thotë se sipas informacioneve që ka zyrtarët e lartë që janë ndërmjetësues kanë anuluar fluturimet dhe takimet që kanë pasur për ditën e nesërme.

  Aktualisht ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit Kurti-Vuçiq, dhe raportohet se mund të ketë edhe një raund të tretë apo vazhdimësi edhe nesër.

  Palët kanë ngecur tek puna e nënshkrimit.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Drejtoresha e Lëvizjes Fol, Mexhide Demolli-Nimani, thotë se rezultatet konkrete në luftimin e korrupsionit mungojnë dhe se kjo sipas saj, po ndodhë...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish-drejtori i Agjencisë kundër Korrupsion, Hasan Preteni ka thënë për Front Online se raporti i DASH-it është bazuar në fakte, pasi që sipas tij...
  Lajme21 Mars 2023
  Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj foli për takimin e Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiç sa i përket marrëveshjes për normalizimin e...
  Të tjera
  Lajme21 Mars 2023
  Policia e Kosovës e ka arrestuar një postier të Postës së Kosovës, si i dyshuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare. Në njoftimin...
  Vip21 Mars 2023
  Në një bisedë ditën e sotme në shtëpinë e Big Brother VIP, Gerti, Lorenci dhe Luizi kanë diskutuar me njëri-tjetrin. Me shaka,...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryeministri Albin Kurti thotë se Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, e ka refuzuar një ofertë të tij “gjeneroze” për vetëmenaxhimin e serbëve të...
  Vip21 Mars 2023
  Ditën e djeshme Dea Mishel ka kërkuar falje publike për një çështje të ndodhur para disa muajsh, ku ka postuar një video...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme për media, të martën e 21 marsit. Në këtë...
  Lajme21 Mars 2023
  KEDS ka njoftuar se me datë 23.03.2023 do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Në njoftimin e KEDS thuhet se për shkak...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.