×
 • Lajme
 • Lajme

  Albin Kurti përzihet edhe në zgjedhjet e Luginës, përkrahë këshilltaren e vet në garën për kryetare të Preshevës

  FrontOnline
  27 Maj 2024

  Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti do të marrë pjesë në një tubim mbështetës për kandidatët e Partisë për Veprim Demokratik, për zgjedhjet në Luginë.

  Takimi do të mbahet këtë të mërkurë, në Amfiteatrin e Fakultetit Juridik të Universitetit të Prishtinës.

  Përveç Kurtit, pjesëmarrës do të jenë edhe këshilltarja e Kurtit, tash kandidate për kryetare të Preshevës, Ardita Sinani, kandidati për kryetar të Bujanocit, Ragmi Mustafa si dhe deputeti në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi.

  Të tre këta, njihen si persona të afërt me kryeministrin, gjë për të cilën Kurti ka shprehur mbështetje edhe publikisht.

  “Të dashur Luginas, që jetoni, studioni e veproni në Republikën e Kosovës. Në kuadër të zgjedhjeve lokale që po mbajmë në komunat tona në Luginë të Preshevës, do të mbajmë një takim edhe me ju në ambientet e Universitetit të Prishtinës.

  Më 29 maj, të mërkurën e kësaj jave, shihemi në Amfiteatrin e Fakultetit Juridik të këtij Universiteti. Ftoni familjen, miqtë, shokët e shoqet dhe ejani bisedojmë e shpalosim zotimet tona për komunën. Shihemi të mërkurën ora 18:00 në Prishtinë”, shkruan Sinani.

  Ndryshe, zgjedhjet lokale në Luginë mbahen me 2 qershor 2024./Front Online/

  Petrol Company hap pikën më të re në Orllat me super çmime për Black Friday: Diesel 1.51€ dhe Benzinë 1.38€
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, kërkoi veprime konkrete për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor gjatë...
  Lajme24 Qershor 2024
  Tarik Kurgash, një polic i gjeneratave të reja të Policisë së Kosovës, është i arrestuari nën dyshimet për shkaktimin e aksidentit me...
  Kronika24 Qershor 2024
  Një person është arrestuar nga policia e rajonit të Gjakovës, pasi që ky i fundit dyshohet se tentoi t’u jepte ryshfet 20...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se nga e marta mund të ketë grevë të punëtorëve...
  Lajme24 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, rreth takimit të së enjtes të Nivelit të Lartë në Bruksel...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës sot ka mirëpritur konferencën e 14-të kryetarëve të Gjykatave Supreme të Evropës Qendrore dhe Lindore, e cila u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.