Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Albin Kurti në konak te Bulliqi, darkë me fli të Llapit, turshi e jogurt

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka bërë një foto në konak tek kandidati i VV’së për komunën e Besianës, Shpejtim Bulliqi. Kurti është pajtuar se flija më e mirë është në Llap.

  Shpejtim Bulliqi ka postuar një foto së bashku me Albin Kurtin nga shtëpia e tij.

  “Më të mirë se flia e Llapit nuk ka askund, me këtë u pajtua edhe Albini”, ka shkruar Bulliqi në llogarinë e tij në Facebook.

  Kurti ka kohë që po bën fushatë në Llap së bashku me anëtarë tjerë të VV’së. Zgjedhjet e parakohshme komunale në komunën e Besianës mbahen më 29 nëntor.

  Zgjedhjet mbahen pasi ish-kryetari i kësaj komune, Agim Veliu mori postin e Ministrit të Brendshëm.

  Atdhe Xharavina eliminohet nga Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme29 Mars 2023
  Deputeti i VV-së, Arbër Rexha, ka thënë se nëse Gjykata Kushtetuese e rrëzon Presidenten për shkak të ankesës së ish-deputetit të minoriteteve, Veton...
  Lajme29 Mars 2023
  Mot stabil ditëve të ardhshme dhe rritje e temperaturave.  Në fundjavë ndryshueshëm, priten edhe rrebeshe shiu me bubullima. 29.03.2023 – Mot më...
  Lajme29 Mars 2023
  Ministri i Qeverisë Kurti, Hajrulla Çeku derisa foli për aneksin e zbatimit të marrëveshjes me Serbinë, tha se edhe mund të bëhet...
  Të tjera
  Lajme29 Mars 2023
  Ish-gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu, vlerëson se gjyqtarët dhe prokurorët në Kosovë janë të nivelit evropian. Kryeziu, në Rubikon në Klan...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ndodhi pasditen e sotme në qytetin e Kavajës, ku mbetën të vdekur dy 43-vjeçarët Edmond Gosa alias Armand...
  Lajme29 Mars 2023
  Kryeministri Kurti në emisionin Debat Plus ka folur për vendimin e Gjykatës Kushtetuese pasi e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Ndryshimin dhe...
  Sport29 Mars 2023
  I ftuar sonte në emisionin Pressing në Televizionin T7 është Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku. Ndër tjera,...
  Bota/Rajoni29 Mars 2023
  Ashtu edhe siç ishin pritshmëritë, makina e parë elektrike turke pritet të jetë një sukses i vërtetë dhe këtë e tregojnë dhe...
  Kronika29 Mars 2023
  Një 66-vjeçar është gjetur nga familjarët e tij pa shenja jete në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Prizren. Rastin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.