×
 • Kronika
 • Kronika

  Aksioni policor, në pranga dy të dyshuar për rastin e grabitjes në Suharekë

  FrontOnline
  30 Nëntor 2023

  Policia e Kosovës ka realizuar një operacion të suksesshëm gjatë ditës së sotme.

  Front Online raporti se Policia është detyruar të neutralizojë një person me inicialet D.G, i cili dyshohet ka qenë i përfshirë në plaçkitjen në Suharekë, duke e vrarë në fund.

  Gjatë aksionit policor është plagosur edhe një zyrtar i Policisë së Kosovës, kupton Front Online nga burime të vetat.

  I njëjti ka shkëmbyer plumba ndaj policisë së Kosovës gjatë aksionit dhe të njëjtit kanë neutralizuar duke e lënë pa shenja jete.

  EKSKLUZIVE: Dyshohet se është vrarë nga Policia njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

  Dy persona të tjerë janë arrestuar nën dyshimin se janë përfshirë në grabitjen e armatosur që ka ndodhur në një argjendari në qendër të Suharekës.

  Një nga të arrestuarit është B.B. I njëjti, dikur po vuante burgimin në kohëzgjatje prej 14 vjet e dhjetë muaj në Burgun e Dubravës, i cili ishte lejuar nga drejtori i burgut të shkojë për fundjavë në shtëpi. Por, B.B.- i cili disa herë ka ikur nga burgjet e Kosovës – nuk është kthyer më në Dubravë.

  Ngjarja është zhvilluar në Prishtinë, të enjten e 30 nëntorit.

  Dyshohet se gjatë operacionit policor është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë.

  Personi që dyshohet se ka mbetur i vrarë është me inicialet D.G.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Kronika26 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës e ka konfirmuar vdekjen e këmbësorit që u godit sot nga vetura në rrugën “Agim Ramadani”. Zëdhënësja e Policisë,...
  Kronika26 Shkurt 2024
  Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në kryeqytet, më saktë në afërsi të Ministrisë së Arsimit. Nga pamjet e siguruara, shihet...
  Kronika26 Shkurt 2024
  Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka vdekur një i burgosur, V.M. Vdekja e...
  Të tjera
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Prishtinë- Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i akuzuar për hedhje të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se edhe presidenti rus, Vladimir Putin, po të ishtë në krye të Qeverisë së Kosovës,...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka bërë të ditur se ka nënshkruar marrëveshje me BERZH-in për investime 400 milionë euro në sektorët kryesorë të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.