×
 • Kronika
 • Kronika

  Aksident në Gjakovë, lëndohet rëndë një person

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Sot në rrugën “ Petro Nini Luarasi” në Gjakovë ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime të rënda trupore dhe dëme materiale. Të përfshira janë një veturë dhe një motoçikletë.

  “Deri te aksidenti ka ardhur nga pakujdesia te dyshuarit i cili me automjetin e tij Opell Astra, i cili ishte duke lëvizur përgjatë rrugës dytësore (të dheut) dhe kur arrinë në rrugën kruesore me përparësi kalimi fillon kyçjen në menyrë të pasigurtë dhe ia merr përparësinë e kalimit motoçikletes me ngasës viktimës, dhe motocikleta përplaset ne automjet në pjesën e përparme”, njofton policia.

  “Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar motoçiklisti, i cili është dërguar në Emergjencën e Gjakovës dhe pas marrjes së ndihmës së parë ai shtrohet në repartin e Ortopedisë për shkak të lëndimeve të rënda frakturë në këmbën e majtë. Sipas mjekëve kujdestar viktima është jashtë rrezikut për jetë”, përfundon njoftimi i policisë.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Kronika29 Maj 2024
  Një njëvjeçar ka humbur jetën në një aksident në Hajvali të Prishtinës. Nga Policia e Kosovës kanë dhënë detaje për Front Online....
  Kronika29 Maj 2024
  Policia konfirmon se sot rreth orës 11:30 ka pranuar informatën për një person të lënduar nga arma e zjarrit. Njësitet e nevojshme...
  Kronika29 Maj 2024
  Një rast i rëndë ka ndodhur sot në Hajvali, ku një fëmijë rreth 2-vjeçar ka humbur jetën pasi dyshohet se është goditur...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.