×
 • Sport
 • Sport

  “Ai më ka dërguar një mesazh” – Pochettino tregon vendimin e presidentit Boehly pas humbjes në finale

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Pëshpëritjet janë atje se Mauricio Pochettino mund të shkarkohet nëse ai nuk arrin të kualifikohet për në Evropë.

  Kupa e Ligës ishte mënyra më e lehtë për ta bërë këtë, por Chelsea humbi nga Liverpool në finale. A po e ndjen Poch presionin?

  Ai u përgjigj në konferencën për shtyp për momentin që kishte injoruar Todd Beohlyn pasi morën medaljet e argjendta.

  “Unë dhe pronarët po flisnim dhe u përshëndeta kur i pashë në stadium. Më pas takova Behdad Eghbalin dhe po flisnim. Ne po ndanim mendimin e lojës, po flisnim për mundësinë që humbëm për të fituar një trofe”, tha Pochettino.

  Tutje trajneri argjentinas ka thënë se ka mbështetjen e klubit, madje Todd Boehly i ka dërguar një mesazh të bukur.

  “Ata treguan mbështetjen e tyre dhe pas ndeshjes, Todd Boehly më dërgoi një mesazh të bukur”.

  “Nuk është në duart e mia nëse kam kohë te Chelsea. Ne kemi marrëdhënie shumë të mira me pronarët dhe drejtorët sportivë. U takon atyre të besojnë apo jo. Nuk është vendimi i trajnerit”, deklaroi Pochettino.

  Chelsea aktualisht zë vendin e 11-të në Ligën Premier me 35 pikë, plot 12 më pak se pozita e pestë që i dërgon në Ligën e Evropës dhe nëntë më pak se pozita e gjashtë një tjetër vend që i dërgon skuadrat angleze në garat evropiane./Telegrafi/

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim, sportistët ishin ata që i bënë...
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi ka thënë se stërvitjet ushtarake të Serbisë, të quajtura “Vorbulla 2024”, paraqesin shqetësim për institucionet...
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.